Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

4 נאשמים בסחיטת בעל עסק לשטיפת מכונות מאשדוד

4 נאשמים בסחיטת בעל עסק לשטיפת מכונות מאשדוד
03 דצמ' 2015 | ריכוז כתבים

פרקליטות מחוז דרום (פלילי), באמצעות עו"ד ערן צברי, הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד ארבעה נאשמים בגין עבירות סחיטה באיומים. המדובר במאיר זבאן (בן 31) ועדן אדרי (בן 25) משדה עוזיהו וג'קי מהדיה (בן 26) וזלמן נאמצ'יק (בן 34) מבת ים.

על פי כתב האישום בתחילת 2012 הלווה המתלונן, בעל עסק לשטיפת מכונות באשדוד, סכומי כסף בסך 100 אלף ₪ ו 400 אלף ₪ במספר הזדמנויות למאיר זבאן שהתחייב כי יחזיר תשלום חודשי הכולל ריבית עבור ההלוואה.

במהלך יוני 2012, הפנה מאיר זבאן את קרוב משפחתו (שי) למתלונן בהצעה כי ילווה לו 200 אלף ₪ וסכומי כסף נוספים בכמה הזדמנויות, בשלב מסוים חשד המתלונן כי שי לא מתכוון להחזיר את ההלוואה וביטל את הצ'קים. בהמשך פנו אל המתלונן אנשים ודרשו ממנו לשלם את שווי הצ'קים שבוטלו. לאחר שהמתלונן שוחח עם זבאן וסיפר לו על כך, הודיע זבאן למתלונן כי הוא פרע את חובו של המתלונן בפני אותם אחרים עלומים, וביקש מהמתלונן לשלם לו 95,000 ₪ במזומן.

במהלך חודש מאי 2014 הציע זבאן למתלונן להצטרף לעסק של חומרי בניין ברחובות בשותפות עימו. זבאן טען כי שווי החנות הוא 900,000 ₪ וכי בשקלול החובות שבניהם יעביר לו המתלונן 125,000 ₪ נוספים. המתלונן הסכים והעביר לזבאן את הכסף הנוסף הנ"ל.

לאחר מספר חודשים גילה המתלונן כי שווי המלאי בחנות עומד על כ- 450,000 ₪ פחות מהערך שטען זבאן, והודיע לזבאן כי הוא מעוניין לפרק את השותפות בחנות. במהלך החודשים שלאחר מכן, ניסה המתלונן פעם אחר פעם להיפגש עם זבאן, ולסכם את פרטי פירוק השותפות, אולם לא הצליח להיפגש עימו ולא קיבל ממנו כל תשלום עבור חובו.

בהמשך טען זבאן כי המתלונן לקח מהחנות דלתות וציוד נוסף, ולמעשה גנב ממנו, ולכן ישלח אליו עבריינים על מנת שיערכו ביניהם בוררות. לאחר מספר ימים, יצר ג'קי סמהדיה קשר טלפוני עם המתלונן, וביקשו ממנו להגיע אל המשרד לבוררות. במשרד, נפגשו המתלונן ואחיו עם הנאשמים 1-3 ואחרים. במהלך הפגישה הסביר המתלונן את דרישותיו להשבת הכסף מהנאשם 1. וסמהדיה שאל את המתלונן והאח אם הם יכולים להביא למשרד עבריין מטעמם, בכדי שיסדירו ביניהם את הסכסוך. המתלונן והאח השיבו בשלילה.

בשלב מסוים במהלך הפגישה התנפל זבאן על המתלונן והיכה אותו באגרופים וסטירות בפניו, כשתוך כדי הוא צועק ומקלל את המתלונן באומרו : "אתה חייב לי כסף", "גנב", "בן שרמוטה", ואיים עליו כי יקח מהמתלונן את בית העסק ואת ביתו, והודיע לו כי הוא "קונס" אותו בגין גניבת הדלתות מהחנות, זאת כדי להניע את המתלונן לוותר על החוב. האח ניסה לחלץ את המתלונן, אולם זבאן הרחיק אותו והמשיך לאיים על המתלונן.

כמה ימים לאחר מכן הגיעו עדן אדרי וזלמן שלמה ניאמציק אל בית העסק ואיימו על המתלונן במטרה להניא אותו לוותר על חובו של זבאן.

הנאשמים במעשיהם הנ"ל, איימו על המתלונן, בעל פה ובהתנהגות בפגיעה שלא כדין בגופו, ברכושו ובפרנסתו, והטילו עליו אימה בדרך אחרת, הכל כדי להניא את המתלונן לוותר על חובם של הנאשם 1 ושי, כלפי המתלונן. הנאשם 1 בנוסף עשה כן כשהוא משתמש שלא כדין בכח.

הפרשה הנחקרה ע"י ימ"ר נגב.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם
Viva La Piano עונת מנויים 2023-2024 - קונסרבטוריון אקדמא פותח את העונה ה-27 של סדרת הקונצרטים הוותיקה, בניהולה האמנותי של יאנינה קודליק
הסדרה, מציבה את הפסנתר במרכז וחושפת את הקהל לרפרטואר הפסנתר...
אלו לא חלוקי נחל: נחשף ניסיון להבריח 6 טון של טבק לנרגילה
בודקי מכס אשדוד ברשות המסים סיכלו ניסיון מתוחכם במיוחד להבריח...
קרן השתלמות בניהול אישי
קרן השתלמות בניהול אישי היא מוצר חיסכון מעניין - ושעשוי...
מה האפשרויות שלי לקבל הלוואה למטרות שונות כדוגמת משכנתא
מה האפשרויות שלי לקבל משכנתא לשם קניית דירה מהבנק ישנם הרבה...
אני צריך סיוע משפטי בשביל להיאבק באישום פלילי
האם ניתן למחוק רישום משטרתי במקרה ולא הורשענו? מחיקת רישום משטרתי...
ליהנות מעסק מושלם ואיכותי
אחת הדרכים הנהדרות והמושלמות ביותר לפתח את עצמכם וליצור משהו...
מבחירת מסלולים ועד חישוב ההחזר החודשי: כך תשתמשו במחשבון משכנתא
קיבלתם כמה הצעות משכנתא מהבנקים? מחשבוני המשכנתא ברשת יאפשרו לכם...
בקשה להחזר מס – כל מה שצריך לדעת
יותר ממחצית מאזרחי ישראל זכאים להחזרי מס ואינם מודעים לכך....
הדרך שלכם לשמור על רמת החיים – עוברת בדירוג האשראי
רמת חיים גבוהה היא השאיפה של אנשים פרטיים ובעלי עסקים...
טעינה מלאה: המדריך השלם לעמדות טעינה לרכב חשמלי
מהן סוגי העמדות הנפוצות בישראל, איפה נוכל להטעין את המכונית...