דעות

מיומנו של מתנדב / עת להתנדב

עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע. בעיתות שכאלה חובה עלינו לתת כתף לכוחות הביטחון למען הקהילה באשדוד. אז התנדבנו במשטרת התנועה.

העיתוי הנוכחי אינו מתאים לעסוק בעבירות תנועה אלא לסייע במידת האפשר במתן מענה לפניות האזרחים ובמקביל לשמור על בטיחות הציבור בכבישים וברחובות.

מתרוצצים מאירוע לאירוע. מטפלים בכל פניה של כל אזרח. מנסים להרגיע, לעודד, לפתור מצוקות ולרצות את כולם. העבודה רבה. השוטרים כורעים תחת נטל המשימות והסיוע להם ולתושבים מסב קורת רוח.

נשמעת אזעקה. עוצרים את הניידת בצד וחשים לתפוס מחסה. מערכת כיפת ברזל מיירטת טיל גראד. אחד מיני רבים. נשמע בום של השיגור ולאחריו קול נפץ היירוט. לפי עוצמת הפיצוצים זה היה קרוב ואפילו מאד. רשת הקשר מטרטרת ופולטת מידע ועדכונים. יוצאים מהמחסה ומביטים לשמיים הבהירים. מזהים את יירוט הגראד מעל ראשנו על פי שביל העקלתון של הטיל והפטריה הלבנה בקצהו. תודה לצה"ל ולמערכת הביטחון על המערכת החכמה והמתוחכמת. תודה לחיילי צה"ל המאיישים אותה. מה היינו עושים בלעדי כיפת ברזל? אין ספק שהיא נוסכת בנו ביטחון.

רסיסי מתכת נושרים ארצה. מהם גדולים ומהם קטנים. רובם נפוצים לכל עבר. אחד מהם נזדמן לידינו. ריקושט כזה יכול להיות קטלני. זו הסיבה שצריך להמתין מספר דקות לאחר היירוט.

השעות נוקפות והעייפות נותנת אותותיה. מתנדבים נוספים מגיעים לסייע. מחליפים צוותים והולכים לנוח. אם המצב יימשך נתנדב גם מחר. הם לא ישברו אותנו.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תבדקו גם
Close
Back to top button